Vyhledávání

Kontakt

Bc. Pavel Vrbík
Lysolaje
Praha 6
Czech Republic
IČ 02189518

604 4737 81

pavelvrbik@yahoo.co.uk

 

Proč koloběžka??? má odpověď je stejná pro podobné otázky. 

 Buď to tak miluješ, nebo na ní nejedeš. Zkus a uvidíš.   

Mám rád pohyb&cestování v jednom a zároveň. Pohyb na koloběžce je pro mě čtyři v jednom minimálně. Supluje mi částečně kolo, běžky, plavání, běhání... ale třeba i hrazdu, jelikož používám více ruce v extrémních stoupání, které celkem rád vyhledávám... ale stejně je to pohyb ojedinělý, celkem komplexní a nenapodobitelný. Je to pro mě i určitá mentální a pohybová kompenzace po více než 25 letech na biku, kterou si užívám. Brnda je náročnější na kondici i techniku jízdy, je pomalejší, ale je to to, co mi vyhovuje. Rád zdolávám výzvy destinací jako kdysi na biku a také bikery co se tváří, že to co jedu není pro koloběžku možné.

Pracuje téměř celé tělo a jedete!

Moje první koloběžka byla Micro, když jsem si chtěl zkrátit cestu do práce přes Hyde Park v Londýně někdy v roce 2009. První expediční vyjížďky v ČR jsem absolvoval na upraveném Yedoo Mezeq (viz. foto) od roku 2011. Jako zaměstnanec olomoucké speciálky na koloběžky RideOn jsem nejvíce najezdil na Kostce Tour a od roku 2015 do současnosti jezdím na Morxes Sport, kde využívám možností přední krossové 28" pro umístění nosiče pro batožinu na několikadenní delší přejezdy "na těžko", které mám nejraději... ale i pro jednodenní delší přejezdy  "na lehko" ... a to kdekoliv v Evropě, ale i v Barmě samozřejmě. V létě 2021 jsem rozšířil flotilu o Mibo Master pro snadnější přesuny na víkendové akce, následně i Royla+ pro náročnější prodlpužené víkendy a jak je Mibo navykové, tak mám nějak i Goodspeed+ jen tak pro radost :-)

Přidejte se ke mně na nějakou akci, budete překvapeni ze svého výkonu!  Sledujte akce Punkybike na FB!

 

 

Pokud máte zájem o několikadenní zájezd do zahraničí na koloběžkách, jako součást skupiny cyklistického zájezdu, kontaktujte nejprve mě, po dohodě s CK Alpina lze realizovat mnohé. O zájezdy na koloběžkách usiluju již od roku 2012, kdy takto vznikly ve spolupráci s Yedoo možná i první nabídky na trhu v ČR. Sám jsem se takto účastnil několika cyklozájezdů (viz. alba dole), takže mohu jen vřele doporučit!

Jde o akce s podporou autobusu, často ve dvou-třech variantách obtížnosti, s fakultativním programem, s ubytováním a snídaní nebo polopenzí. Například prodloužené víkendy na pohodových rakousko-německo-švýcarských cyklostezkách a v jejich různých kombinacích, jako je třeba Bodamské jezero, nebo Dunajská cyklostezka. Ovšem to pravé ořechové, pokud máte rádi stoupání a slušné sjezdy, může pro Vás být Korsika! ... nenabízí jen fantastické cesty, ale i koupání a skvělou místní kuchyni a víno. A nebo co třeba Elba nebo Norsko na koloběžce? Uvidíme... Vyberte si a dejte mi vědět, něco vymyslíme! ... prostě parádní dovolená na koloběžce může být! 

FB fotoalba

Dovolená na kolobrndách po ČR 2013

Víkendový výlet na Rollo ligu v Moravské Třebové 2013 

Dunajská cyklostezka na koloběžce 2014  

Revolution Adventure Ride with RideOn 2015

Hory a moře Korsiky na koloběžce 2016

Solobrnda expedičně v Barmě 2018 

111km za den na skládačce Oxelo - Německo 2018 

Okolo Bodamského jezera na brndě 2018

Pár dní na cyklo Bosně s koloběžkou 2019

Prodloužený koloběžkovíkend na Krku, Chorvatsko 2021

Narozeninové Norsko na brndě 2021

připravuje se: 

Velikonoční Krušky na brndě 2022

Přejzd Pagu, Rabu a Krku na brndě 2022

  Na koloběžkářských aktivitách jsem spolupracoval s