Vyhledávání

Kontakt

Bc. Pavel Vrbík
Lysolaje
Praha 6
Czech Republic
IČ 02189518

604 4737 81

pavelvrbik@yahoo.co.uk

 

Má nejoblíbenější varianta průvodcování a cestování na kole je tzv. expedičně. Mít s sebou minimum, ale zároveň mít vše co potřebuji pro osobnější poznání místa, kde se právě pohybuji, je pro mě výzvou a satisfakcí zároveň. Být sobě plně soběstačný dává jiné možnosti pohybu v prostoru a v čase objevované destinace. Jste právě tam, kde se vám líbí, kde se něco děje, a je jen na Vás, jak moc si to místo užijete.  Při těchto cestách je potřeba plně vnímat, myslet dopředu a improvizovat - a to je moje oblíbená disciplína. Postupně jsem sice přešel z expediční cykloturistiky na expediční formu koloběžky, jelikož je to evidentně výživnější verze po všech stránkách, ale stalo se to i díky několika letům v sedle kola, která právě vygradovaly např. v koloběžkové sólo akci v Barmě, kterou bych s takovým přehledem asi nikdy nezrealizoval.

V roce 2004 jsem se takto poprvé vydal s kamarádem na měsíční přejezd Balkánu a od té doby byli cykloexpediční akce v této destinaci mojí průvodcovskou doménou pod záštitou CK Alpina. Průvodcoval jsem především sever AlbánieČernou HoruRilu a Pirin Bulharska, jižní část Bosny a Hercegoviny a další části Balkánu. Nicméně se můžeme potkat v několika dalších destinacích jak na kole, pěšky, tak na koloběžce. Termíny a programy jednotlivých let jsou postupně aktualizovány v záložce Akce. Zasádní je cykloexpediční Barma, kterou průvodcuji již jen privátně. A jak to všechno začalo, si můžete poslechnout v pořadu Psáno životem.

 

Mimo jiné jsem byl průkopníkem devětadvacítky, jezdím na kole Superior od roku 2007 a nikdy mě na žádné expedici nezklamal!!! Na expedice a na divoké balkánské či barmské MTB je to ideální stroj!

                                                            

                                               

FB fotoalba

  Albánie expedičně  

Barma expedičně   Bosna expedičně 

 Bulharsko expedičně   Montenegro na lehko       

MTB pod Dachsteinem 2013

Bosnou i Hercegovinou na kole 2016 

ExpeBike Myanmar 2018  

Bosnou i Hercegovinou na kole 2019 

 Cesta Balkánem 30dní/3000km