Vyhledávání

Kontakt

Bc. Pavel Vrbík
Lysolaje
Praha 6
Czech Republic
IČ 02189518

604 4737 81

pavelvrbik@yahoo.co.uk

 

 

Nejzásadnější, nejzajímavější destinací pro snad všechny aktivity co realizuji, je pro mě nepochybně Barma, neboli Myanmar. Tuto zemi jsem poprvé poznával necelých 90 dní, před historickými volbami v roce 2012 a to jako průvodce CK, následně jako průvodce privátní a se svou ex-partnerkou přes Vánoce o Nový rok. Kolmo, pěšo a standardní místní dopravou. V Deníku vyšly tyto mé postřehy nejen z Barmy. 

Díky již několika zrealizovaným akcím v Barmě, mohu nabídnout zajímavý program na míru ve 3 různých variantách. Poznání Myanmy- na kole, na koloběžce a nebo pěší poznávačku. Jejich styl a průběh naleznete na mém otevřeném Facebook fotoalbu v podobě komentovaných fotografiích na konci této stránky.

Do této destinace připravuji nově několik zájezdů různého zaměření, především pro privátní skupiny z ČR, tak pod záštitou londýnské agentury EcoMindTravel zaměřenou na "sustainable and responsible tourism". Program prvního privátního tripu najdete v záložce Nabízím, nebo si přečtěte kousek mé story o prvních dnech v Barmě na kolech, či omrkněte poslední akce dole ve fotoalbech.

I když je současná Barma neuvěřitelně se rychle měnící civilizací, nalézám zde stále specifické krásy, hodnoty a situace dotýkající se srdce i duše člověk a to i po několika předchozích poměrně brutálních komunistických dekádách, kdy byla tato země výrazně uzavřená okolnímu světu. Proto asi vnímám tuhle destinaci jako ideální prostředí pro poznání zcela jiného způsobu života, hodnot, bytí, existence, které přirozeně přichází … pokud se touto destinací nepohybujete v komfortním autobusu a v komfortu turistických oblastí.   

Prozkoumávat "zakázané" oblasti, nocovat v klášterech, nebo ilegálně u místních doma, kde spolu sdílíte své životy, přece jen přináší zcela jiné zážitky, prožitky, zkušenosti a životní nadhledy nad svým životem, často pozitivně přenositelné do každodenního života. Intenzitu prožitku nepochybně umocňuje forma přesunu v prostoru a času Barmy, která je možná jak s batůžkem na zádech, tak s batůžkem na kole, nebo i koloběžce. Několikrát jsem si tohle zakusil v několika podobách a několika destinacích. Tohle je přesně to co chci se svými klienty sdílet, co jim chci nabídnout, předat, umožnit prožít. Určitě toto poznání není pro každého, často jsme konfrontování se svou komfortní zónou v několika oblastech pokory, přijetí, pochopení, kompromisu, vysílení, únavy, nutné kooperace, či náročné komunikace, ale také odvahy a odhodlání překonávat situace patřící k takovéto cestě a k této destinaci.

 Proto by se měl každý člen skupiny vzájemně potkávat v záměru realizace takové cesty, kdy průvodce je sice tou nejvyšší kompetencí v rámci jeho možností, schopností a zkušeností rozhodovat a vést akci, ale zároveň každý člen skupiny je aktivním spolutvůrcem každého okamžiku, nikoliv jen pasivním konzumentem povrchních zážitků, které může získat kdekoliv jinde s jakoukoliv CK, kde není v ničem opravdu aktivně fyzicky či mentálně a emočně výrazně angažován.  Každý účastník by si měl opravdu uvědomovat tento rozdíl, který je zároveň motivací pro tuto cestu, která díky tomuto nabízí možné tvoření a sdílení vzájemných zážitků, netradičních prožitků v rozměru a hloubce, kterou definuje právě složení skupiny v každém jednom jedinci, v jeho otevřenosti, v touze poznávat, dávat i dostávat.

 Nemusí jít o žádné velké dramatické situace, možná právě ty až absurdně obyčejně dennodenní mají tu hloubku a sílu života. Sehnat dopravu, jídlo, nocleh, správnou odbočku na cestě, nebo se chytře zbavit tajné policie a to všechno si užít v intenzivních kulisách jiného kulturního prostoru, který Vás prostě možná přivede více sám k sobě, než když budete kdekoliv jinde s kýmkoliv jiným.    

  • Vlastní knihovna

Dějiny Barmy- Jan Bečka, Země zlatých pagod- Stanislava Ramešová, Pohled profesionálního průvodce- Olga Wallo,

  • Nevlastni knihovna

Barmské dny- George Orwell, Ladič pian- Daniel Mason, Vítězství v Barmě- David Rooney, Krokodýl Dešťový mrak- Tchin Aun Maun, Barmské dědictví- Geoffrey Archer, Skleněný palác- Amitav Ghosh,

  • Vlastní knihovna in English

To Myanmar With Love (A Travel Guide for the Connoisseur)- ThingsAsian Press, Burma The Alternative Guide- Thames&Hudson, Burma/Myanmar- what everyone needs to know- Oxford, Illustrated Guide to Burma- Collins, Pictorial Guide To Bagan- Myanmar Ministry of Culture, Myanmar (Burma)- Lonely Planet, History of Pindaya- Than Tun, Burma- rivers of flavor- Naomi Duguid

FB fotoalba

Barma Bike Expedice 2012/13 

Barmská privátní poznávačka Listopad 2012

  Pro Facebook přátele- Novoroční bike s přítelkyní   

Solobrnda expedičně v Barmě 2018

ExpeBike Myanmar - January 2018

Informativní snímek od "Ministry of Hotels and Tourism of Myanmar" o bezpečnosti, rozvoji, kulturních a historických perlách země!