Vyhledávání

Kontakt

Bc. Pavel Vrbík
Vojnice 83
783 46 okr. Olomouc
Czech Republic
IČ 02189518

604 4737 81

pavelvrbik@yahoo.co.uk

 

 

Jmenuji se Pavel Vrbík, často mi nejen kamarádi říkají Pavlíku a v jižních zemích prostě Pavlito.

 Moje přezdívka je Indián. Tak vzniklo celé moje jméno Pavlík Vrbík Indián 

Pocházím původně z Vojnic u Olomouce. Musíte mít hodně podrobnou mapu, abyste našli tuto "obydlenou zatáčku" v poli. Postupně se mi stalo domovem několik zemí a měst, proto říkám, že jsem z Olomouce a okolí. A okolím myslím svět.

Mojí nejoblíbenější zemí je tahle Země, domov je tam, kde právě jsem, tam kde chodím spát.  

Již od roku 2008 průvodcuji pro brněnskou CK Alpina především bikové akce na Balkáně, nejraději však cykloexpedice, které byli základem programu pro další klasické cyklozájezdy. viz. záložka BIKE. Tento poměrně dlouhý příběh zachycuje krátky rozhovor  pro Český rozhlas Olomouc. V roce 2012 se mi podařilo prosadit do nabídky první zájezd na koloběžkách v této CK. Stál jsem u zrodu půjčovny a prodejny koloběžek RideOn, ale naše cesty se rozešly, takže se snažím prosadit koloběžky opět na zájezdech CK Alpina, jako je například skvělá Korsika (viz. záložka Kickbike). Zároveň průvodcuji v Barmě poznávací a cykloexpediční akce od roku 2012 a po delší přestávce se vracím do Barmy na cykloexpedice v duchu PunkyBike. V součastnosti se nejvíce profesně věnuji výškovým pracem, jak v ČR tak v zahaničí. 

Jsem magisterským studentem oboru Rekreologie  na FTK UP Olomouc, který vnímám tak, že je jako můj život...

Bakalářskou práci jsem psal jak jinak než o expediční cykloturistice - jako prostředku osobnostně-sociálního rozvoje, kdy samotná kulturní paradigma objevované destinace vnímám jako možný silný formující nástroj osobnosti v kombinaci s expediční formou cykloturistiky. V rovině sociokulturní, duševní i duchovní a samozřejmě zdravotní.   

 A  není to sranda, je to poslání! :-)

 

Další podstatnou součástí mého života je i snaha o pochopení podstaty lidského - svého bytí. Několik let jsem putoval po meditačních centrech, komunitách, učitelích, klášterech, seminářích. Stavěl Okořský medicinewheel s Royem Littlesunem (stařešina kmene Hopi) a následně jim byl pozván i k jeho kmeni do Arizony. Setkal se s dalšími známými i neznámými osobnostmi spirituálního světa. Tato cesta poznání pro mne skončíla 21. 12. 2012. a vlastní cesta začala o 5 let později. 

Z cesty ke kmeni Hopi s Roy Littlesun (Arizona 2010).